Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Sayfa KLP Anı Fotoğraflarımız İletişim

Değerli Arkadaşlar

20.11.2014 tarihinde özel gündemle Profesör ve Doçent öğretim üyelerinin katılımı ile Ankara Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Akademik kurulu tam kadro toplandı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk, Dekan yardımcıları Sayın Prof. Dr. A. Murat Aksoy, Sayın Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik ve Fakülte Sekreteri Sayın Ömer Çebin’in katılımıyla Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı seçimi yapıldı. Seçimin ilk turunda Sayın Prof. Dr. Bedriye Öncü Anabilim Dalı Başkanı seçildi.

20.11.2014 tarihli aynı akademik kurul toplantısında Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanlığı idari görevinden

kendi isteği ile 19.11.2014 tarihinde istifa eden Prof. Dr. Hakan Kumbasar’ın yerine Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanlığına, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Hüseyin Hamdi Özsan’ın vekaleten atandığını akademik kurulda üyelere açıkladı

Yeni seçilen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof. Dr. Bedriye Öncü ile Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanlığına vekalet edecek Sayın Prof. Dr. Hüseyin Hamdi Özsan’a çalışmalarında başarılar dilerim.

Uzun yıllar Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yerine getiren Sayın Prof. Dr. Abdülkadir Çevik hocamıza; Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalına kuruluş döneminden bugüne kadar olan katkıları için hem kendi adıma, hem de KLP tedavi ekibi adına teşekkür ederim.

Ayrıca Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı’ nın kurucu başkanı olarak 1993 yılından bugüne kuruluş ve gelişme sürecinde bilimsel desteklerini esirgemeyen başta Anabilim Dalımızın önceki başkanı Sayın Prof. Dr. Işık Sayıl olmak üzere tüm Psikiyatri Anabilim Dalı akademik kurul üyelerine ve Türkiye’de ilk defa Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi üst uzmanlık eğitimini yurtdışında tamamlayarak bilim dalımızın kuruluşuna katkı veren ve emekli olduğu 2010 yılına kadar özveri ile çalışan çalışma arkadaşım Sayın Prof. Dr. Atilla Soykan’a; KLP Bilim Dalı kuruluş sürecinde tedavi ekibi içinde büyük bir özveri ile çalışan Uz. Dr, Ar. Gör. Dr, Uz. Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Hemşire, Tıbbi Sekreter, İntörn Doktor ve Klinik personellerine en içten teşekkürlerimi sunarım.

Tıp Fakültesi dekanlarımız; Sayın Prof. Dr. Semih Baskan, Sayın Prof. Dr. Nusret Aras, Sayın Prof. Dr. İlker Ökten, Sayın Prof. Dr. Erol Özdiler, Sayın Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk başta olmak üzere Fakültemizin Dahili Tıp, Cerrahi Tıp, Temel Tıp bölüm başkanlarına ve tüm öğretim üyelerine;

Ankara Üniversitemiz Rektörleri; Sayın Prof. Dr. Günal Akbay, Sayın Prof. Dr. Nusret Aras, Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş ‘ e yıllar içinde KLP bilim dalının Tıp Fakültesi İbni Sina ve Cebeci hastanelerindeki kuruluş ve gelişme sürecinde verdikleri destekler için en derin saygılarımı sunarım.

Yetişmemde emeği geçen şu an hayatta olmayan Sayın Prof. Dr. Abdülkadir Özbek ve Sayın Prof. Dr. Gülören Ünlüoğlu hocalarımızı saygıyla, rahmetle anıyorum.

Sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içinde çalışmalarımı Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı öğretim üyesi olarak sürdürürken hepinize en iyi dileklerimi sunar, mesleki çalışmalarınızda başarılar ve esenlikler dilerim.

20.11.2014

Prof. Dr. Hakan Kumbasar